Blog

usg brzucha przygotowanie
Maciej Piechota
Kategoria: USG
3 kwietnia 2024
5 min

Przygotowanie do USG jamy brzusznej

Skrupulatne przygotowanie do USG jamy brzusznej jest absolutnie kluczowe w kwestii otrzymania precyzyjnego wyniku badania. W poniższym tekście znajdują się wszelkie konieczne informacje, które ułatwią Ci prawidłowe przygotowanie się do USG jamy brzusznej. Zaniedbania w tym zakresie mogą znacznie wypaczyć wynik badania USG brzucha, uniemożliwiając lekarzowi właściwą ocenę stanu narządów jamy brzusznej, postawienie diagnozy i zalecenie odpowiedniego leczenia.

Czytaj więcej
usg nadgarstka kapelanka
Maciej Piechota
Kategoria: USG
1 marca 2024
5 min

USG nadgarstka – dlaczego warto?

Badanie ultrasonograficzne, popularnie określane skrótem USG, to jedno z najczęściej wykonywanych nieinwazyjnych badań diagnostycznych. Pozwala na szybkie i stosunkowo dokładne określenie struktury różnego rodzaju narządów wewnętrznych, a także stawów. Z tego względu wykorzystywane jest również m.in. do diagnozowania dolegliwości w obrębie stawów nadgarstkowych.

Czytaj więcej
image
Maciej Piechota
Kategoria: USG
1 marca 2024
5 min

USG tarczycy – warto zbadać

Problemy z tarczycą ma około co piąta osoba w Polsce. Część z nich nie jest ich nawet świadoma, jednak odpowiednia profilaktyka i badania diagnostyczne pozwalają na szybkie i trafne zdiagnozowanie konkretnej dolegliwości. Jednym z nich jest badanie ultrasonograficzne tarczycy, popularnie określane skrótem USG. Kiedy warto je wykonać i jak się do niego przygotować?

Czytaj więcej
Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
Logo USG Kraków

Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie