USG łokcia Kraków

Odczuwasz ból w łokciu po wewnętrznej lub zewnętrznej stronie? Dolegliwości nasilają się przy codziennych czynnościach, jak jazda samochodem, przekręcanie klucza w zamku, trzymanie kubka herbaty lub butelki wody? To mogą być objawy wskazujące na stan zapalny na tle przeciążeniowym. Zalecamy wykonanie USG łokcia celem zdiagnozowania problemu, tym bardziej że stan zapalny może przejść w formę przewlekłą, znaczenie trudniejszą do wyleczenia. USG stawu łokciowego jest też podstawową formą diagnostyki w przypadku urazów lub kontuzji. Potrzebujesz specjalistycznej pomocy? Zacznij od precyzyjnego badania USG łokcia Kraków Kapelanka 13.

USG stawu łokciowego to pierwsze badanie obrazowe jakie wykonuje się w przypadku dolegliwości bólowych w tym obszarze. Samo badanie jest bezbolesne i w pełni bezpieczne, dodatkowo można go wykonywać tak często, jak wymaga tego sytuacja. Zajmuje zaledwie kilkanaście minut, a w zdecydowanej większości przypadków pozwala postawić precyzyjną diagnozę, bez przeprowadzania dalszej diagnostyki. Tradycyjnie, jak to przy każdym badaniu tego typu zaczyna się od wywiadu lekarskiego. Następnie specjalista nakłada na staw łokciowy specjalny żel na bazie wody i rozpoczyna badanie USG łokcia.

usg łokcia prywatnie

USG łokcia wskazania

Usg łokcia wskazane jest wtedy, gdy w obrębie stawu a także sąsiadujących z nim struktur, np. przedramienia a nawet nadgarstka występują dolegliwości bólowe. Wskazaniem do ultrasonografii stawu łokciowego jest również obrzęk i opuchlizna, a także ocieplenie okolicy łokcia.  Zarejestruj się na usg łokcia Kraków Kapelanka 13 jeżeli:

  • występuje tkliwości tkanek podczas ucisku
  • ból nasila się przy ruchach nadgarstka
  • ból przy naciskaniu lub chwytaniu
  • ból pojawia się przy rotacji nadgarstka
  • jest obrzęk, opuchlizna
  • doznałeś urazu łokcia

Nie lekceważ objawów opisanych powyżej, ponieważ w większości przypadków są one efektem toczącego się stanu zapalnego. Jeżeli nie podejmie się leczenia, lub staw będzie leczony nieprawidłowo wówczas stan zapalny przejdzie w formę przewlekłą, znacznie trudniejszą do wyleczenia.

Ultrasonografia stawu łokciowego

Ultrasonografia stawu łokciowego daje możliwość oceny zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawu, a także zdiagnozowanie innych patologii dotyczących struktur złożonych z tkanek miękkich. USG łokcia Kraków to najlepsza metoda potwierdzania obrazowego tak charakterystycznych schorzeń jak łokieć tenisisty, łokieć golfisty, zwichnięć. Daje też możliwość sprawdzenia jak biegną nerwy w stawie łokciowym, gdy pacjent zgłasza objawy neurologiczne.
Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

Dlaczego dochodzi do kontuzji łokcia?

Staw łokciowy to staw zawiasowy, którego budowa opiera się o trzy mniejsze stawy połączone ze sobą:  stawu ramienno-łokciowego, stawu promieniowo-łokciowego i stawu ramienno-promieniowego. Podobnie jak w przypadku kolana, gdy staw ma za mało stabilizacji mięśniowej wówczas do większego wysiłku zmuszone są więzadła. Powtarzające się ruchy, duże obciążenia to przepis na uraz lub przewlekłą kontuzję. Najczęściej cierpią właśnie więzadła oraz torebki stawowe. Na urazy stawu łokciowego narzekają nie tylko sportowcy, ale też monterzy, pracownicy biurowi, informatycy, graficy. Generalnie każda grupa społeczna, która wykonuje powtarzające się ruchy angażujące m.in. prostowniki nadgarstka, których to przyczepy kończą się w stawie łokciowym. Dokręcanie i odkręcanie śrub, klikanie myszą, wielogodzinna praca z klawiaturą. To wszystko sprzyja mikrourazom, które z czasem mogą przejść w stan zapalny.

Łokieć tenisisty, a badanie USG

Łokieć tenisisty to jedno z najczęściej diagnozowanych schorzeń w obrębie stawu łokciowego. Jest konsekwencją nieleczonych zmian degeneracyjnych. Ból, który pojawia się po zewnętrznej stronie łokcia najczęściej związany jest z rotacją dłoni, chwytaniem lub jej zaciskaniem. To właśnie powtarzalne ruchy, o których napisaliśmy powyżej są powodem, dla którego powstają napięcia i mikrourazy w obrębie ścięgien i przyczepów, a z czasem również stan zapalny. Brak dostatecznej regeneracji powoduje, że organizm sam nie jest w stanie sobie z tym schorzeniem poradzić, dlatego też konieczna jest wizyta u ortopedy i potwierdzenie badaniem USG łokcia, że jest to właśnie łokieć tenisisty. Wówczas można rozpocząć skuteczne leczenie, opierające się przede wszystkim o zabiegi falą uderzeniową, żeby zmniejszyć ból i stan zapalny, a także terapię manualną i ćwiczenia, żeby poprawić mobilność stawu i uelastycznić struktury. Niekiedy do leczenia dodaje się suchą igłoterapię lub terapię z osocza bogatopłytkowego PRP.

 

 

Opinie naszych pacjentów

Każda opinia jest dla nas niezwykle ważna. Z uwagą czytamy komentarze naszych pacjentów, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Opinie zadowolonych klientów dają nam ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej nakręcają do pracy.

Ikona cytatu

Jestem zadowolona z wizyty w tym mijescu. Czysto i schludnie, ludzie są uprzejmi, a doktor bardzo konkretny, nie naciągacz. W kolejce nie czekalam, wszystko punktualnie. Usg brzucha trwało moze kwadrans nie bolało nic wiec polecam zrobic sobie badania w tej przychodni.

Maria

Ikona cytatu

Usługa wykonana bardzo rzetelnie, specjalista sympatyczny młody człowiek ale widać było że zna się bardzo dobrze na tym co robi. Po badaniu usg dostałam szczegołowy opis ze zdjęciem. Na duży plus parking przed budynkiem co w centrum miasta jest rzadkością.

Klaudia

Ikona cytatu

Dokładne badanie z opisem jamy brzucha za 200 zł, da się przeżyć. Dobry kontakt z lekarzem co uważam za duzy plus. Centrum medyczne czyste i zadbane, nie stwierdzilem żadnych nieprawidłowości. Oceniam wizyte pozytywnie.

Józef

Ikona cytatu

Jestem zadowolony z wizyty u dr Fornalskiego. Naprawdę zaangażowany lekarz i szkoda, że nie ma takich więcej. Przyszedłem do gabinetu, konkretna rozmowa, na łóżko i bezbolesne badanie. Stres przed badaniem był ale już w trakcie usg nie denerwowałem się wcale. Polecam tego doktora!

Marek

Ikona cytatu

Polecam to miejsce bo pracują tu kompetentni , mili ludzi. Pan doktor podczas badania cały czas ze mną rozmawiał podczas usg co przyznam działało uspokajająco:) po badaniu dostałam opis ze zdjęciem brzucha. Cena usługi średnia, jak w większości placówek tego typu w krakowie

Anna M

Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
Logo USG Kraków

Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie