USG nadgarstka Kraków

USG nadgarstka Kraków Kapelanka 13. Pod tym adresem wykonujemy precyzyjną ultrasonografię w obrębie aparatu mięśniowo szkieletowego. USG przeprowadzamy w przypadku urazu lub kontuzji związanej z przeciążeniem. Także badanie diagnostyczne robi się w wypadku zmian zwyrodnieniowych lub problemów natury neurologicznej. Dolegliwości bólowe mogą być ostre lub przewlekłe. Dowiedz się, jakie schorzenia mogą dotyczyć nadgarstka i jak wygląda badanie ultrasonograficznego tego stawu.

USG nadgarstka jest podstawowym badaniem obrazowym wykonywanym przy podejrzeniu zmian zwyrodnieniowych oraz cieśni nadgarstka. Jest to badanie szybkie, bezbolesne, które pozwala na postawienie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Potrzebujesz wykonać precyzyjne USG nadgarstka Kraków Kapelanka 13a – zapisz sobie ten adres. Nasi specjaliści pracują na nowoczesnym aparacie Alpinion XCUBE 60, który umożliwia bardzo dokładne zobrazowanie badanych struktur. To gwarancja trafnej diagnozy.

badanie usg nadgarstka

Badanie ultrasonograficzne nadgarstka

Ze względu na swoją budowę oraz funkcję, którą pełni na co dzień nadgarstek jest jednym z najbardziej narażonych na przeciążenia i urazy stawem w ludzkim w organizmie.

Przeważnie do przeciążeń i wynikających z nich kontuzji dochodzi na skutek sportu lub intensywnej pracy, w której są powtarzalne ruchy. W skutek mikrourazów, które się nawarstwiają dochodzi do powstania stanu zapalnego. Kolejnym problemem w obrębie nadgarstka są zmiany zwyrodnieniowe, które są związane z eksploatacją nadgarstka, a także z wiekiem.

Podczas badania USG nadgarstka można ocenić więzadła, ścięgna, nerwy, a nawet zarys kości.  Ultrasonografię wykonuje się zarówno w pozycji statycznej, jak i dynamicznej, dzięki czemu diagnostyka jest pełniejsza i bardziej precyzyjna.

Do badania nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać, jest ono nieinwazyjne, bezpieczne i bezbolesne. Można nim diagnozować nawet kobiety w ciąży oraz niemowlęta. USG nadgarstka Kraków Kapelanka 13a – zapraszamy na badanie.

Wskazania do USG nadgarstka

Zarówno dolegliwości bólowe ostre jak i przewlekłe mogą być wskazaniem do wykonania ultrasonografii. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wskazania do USG nadgarstka:

 • urazy (złamania i skręcenia)
 • dolegliwości bólowe
 • zaburzenia czucia
 • stany zapalne
 • obrzęki i opuchlizny
 • zmiany zwyrodnieniowe
 • ucisk struktur nerwowych
 • guzy i gangliony
 • brak stabilności
Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

USG nadgarstka -przygotowanie do badania

Jak już zostało wspomniane do USG nadgarstka nie ma konieczności specjalnego przygotowania. W przypadku kontroli pourazowej należy ściągnąć do badania gips lub opatrunek elastyczny. Ze względu na obszar badania należy pamiętać oczywiście o ściągnięciu z nadgarstka biżuterii, takich jak bransoletki, zegarka itp. Mogłyby one zakłócać fale ultradźwiękowe i zafałszować wynik badania USG. Jeżeli w przeszłości były wykonywane inne badania nadgarstka warto je ze sobą wziąć na wizytę.

USG nadgarstka krok po kroku

Po przeprowadzeniu z pacjentem wywiadu medycznego pacjent siada przeważnie na leżance celem wykonania badania. Na staw nadgarstkowy nakładany jest specjalny żel do USG, co ma umożliwić przewodzenie fal ultradźwiękowych. Obraz struktur nadgarstka widać w czasie rzeczywistym na ekranie monitora. Ortopeda ocenia w trakcie USG nadgarstka głównie:

 • powierzchnie kości (nadgarstka, śródręcza, paliczków)
 • aparat więzadłowy
 • staw promieniowo-nadgarstkowy
 • staw nadgarstkowo-śródręczny
 • staw śródnadgarstkowy
 • stawy międzypaliczkowe
 • ścięgna i pochewki
 • nerw promieniowy
 • nerw łokciowy
 • błona maziowa stawu z unaczynieniem, jeśli przeprowadza się też USG Doppler.

Czas badania USG nadgarstka to przeważnie 15 minut. Pacjent wychodzi z gabinetu z opisem badania oraz ze zdjęciem. Pierwszy krok do odzyskania sprawności w nadgarstku został zrobiony.

 

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!
image

Jesteś zainteresowany badaniem USG? Zostaw numer telefonu do siebie, a oddzwonimy i mówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Zaufaj najlepszym specjalistom, pracującym na nowoczesnym sprzęcie klasy PREMIUM. Przychodząc do nas na badanie masz pewność precyzyjnej diagnozy.


  image

  Opinie naszych pacjentów

  Każda opinia jest dla nas niezwykle ważna. Z uwagą czytamy komentarze naszych pacjentów, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Opinie zadowolonych klientów dają nam ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej nakręcają do pracy.

  Ikona cytatu

  Jestem zadowolona z wizyty w tym mijescu. Czysto i schludnie, ludzie są uprzejmi, a doktor bardzo konkretny, nie naciągacz. W kolejce nie czekalam, wszystko punktualnie. Usg brzucha trwało moze kwadrans nie bolało nic wiec polecam zrobic sobie badania w tej przychodni.

  Maria

  Ikona cytatu

  Usługa wykonana bardzo rzetelnie, specjalista sympatyczny młody człowiek ale widać było że zna się bardzo dobrze na tym co robi. Po badaniu usg dostałam szczegołowy opis ze zdjęciem. Na duży plus parking przed budynkiem co w centrum miasta jest rzadkością.

  Klaudia

  Ikona cytatu

  Dokładne badanie z opisem jamy brzucha za 200 zł, da się przeżyć. Dobry kontakt z lekarzem co uważam za duzy plus. Centrum medyczne czyste i zadbane, nie stwierdzilem żadnych nieprawidłowości. Oceniam wizyte pozytywnie.

  Józef

  Ikona cytatu

  Jestem zadowolony z wizyty u dr Fornalskiego. Naprawdę zaangażowany lekarz i szkoda, że nie ma takich więcej. Przyszedłem do gabinetu, konkretna rozmowa, na łóżko i bezbolesne badanie. Stres przed badaniem był ale już w trakcie usg nie denerwowałem się wcale. Polecam tego doktora!

  Marek

  Ikona cytatu

  Polecam to miejsce bo pracują tu kompetentni , mili ludzi. Pan doktor podczas badania cały czas ze mną rozmawiał podczas usg co przyznam działało uspokajająco:) po badaniu dostałam opis ze zdjęciem brzucha. Cena usługi średnia, jak w większości placówek tego typu w krakowie

  Anna M

  Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
  Logo USG Kraków

  Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie