USG barku Kraków

Staw barkowy to jeden z najbardziej skomplikowanych stawów w ludzkim organizmie i dlatego też narażony na różnego rodzaju kontuzje i urazy. W naszej placówce pod adresem Kapelanka 13, Kraków USG barku jest jednym z najczęściej wykonywanych badań w ramach usg ortopedycznego. Dlaczego? Ponieważ część dolegliwości bólowych wynika z urazów, a część z przeciążeń, które są wynikiem powtarzających się ruchów. Z kolei na skutek powtarzających się ruchów dochodzi do powstawania nawarstwiających się urazów, które nie leczone prowadzą do stanu zapalnego. Z czasem stan zapalny przechodzi w formę przewlekłą, która jest znacznie trudniejsza do wyleczenia.

Jednym z takich przykładów jest słynny „zamrożony bark”, w którym staw traci mobilność do tego stopnia, że zakres ruchów ręką jest bardzo mocno ograniczony. Największą zaletą USG barku Kraków jest fakt, że można go wykonywać w tzw. dynamice, pacjent wykonuje ruchy zalecane przez ortopedę, a ten przesuwa głowicę aparatu centymetr po centymetrze oglądając na ekranie monitora obraz stawu barkowego. Podczas usg barku widać mięśnie, torebki stawowe, więzadła. Podczas jednego badania ortopeda jest w stanie zebrać bardzo wiele informacji dotyczących stanu w jakim jest staw. Badanie USG barku jest bezbolesne, nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać i można je wykonywać tak często jak tylko trzeba.

usg stawu barkowego

Kiedy i gdzie wykonać USG stawu barkowego Kraków ?

 • w przypadku urazu lub przeciążenia stawu
 • ograniczonej ruchomości ręki
 • w przypadku nadmiernej kifozy
 • gdy w stawie barkowym są zwapnienia
 • przy zwyrodnieniach stawu barkowo-obojczykowego
 • gdy podczas ruchu barkiem występują tarcia lub trzeszczenia
 • gdy ból w barku występuje w nocy
 • w przypadku sztywności w stawie
 • gdy ból promieniuje do kręgosłupa szyjnego lub kończyn górnych

USG stawu barkowego Kraków Kapelanka 13, II piętro – tutaj możesz liczyć na precyzyjne badanie obrazowe.

Struktury sprawdzane podczas USG barku?

 • stożek rotatorów
  • ścięgno mięśnia podłopatkowego
  • ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego
  • ścięgno mięśnia podgrzebieniowego
  • ocena zachowania się stożka rotatorów w badaniu dynamicznym (odwiedzenie)
 • wysięk, obrzęk błony maziowej w jamie stawu ramiennego
 • kaletka podbarkowa
 • tylny obrąbek stawu ramiennego
 • ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia oraz jego pochewka włóknista i maziowa
 • mięśnie w obrębie barku:
  • mięsień naramienny
  • mięsień czworoboczny
  • mięsień równoległoboczny większy i mniejszy
  • dźwigacz łopatki
Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

USG stawu barkowego Kraków

USG stawu barkowego Kraków Kapelanka 13 – warto zapamiętać adres z uwagi na fakt, że do przeciążeń i urazów barku dochodzi dość często. Jest to związane ze skomplikowaną budową stawu barkowego. Dobra wiadomość z kolei jest taka, że nie ma generalnie przeciwskazań do przeprowadzenia USG barku. Jak w przypadku większości badań ultrasonografem jest to badanie nieinwazyjne. Co więcej usg stawu barkowego jest bezbolesne i w pełni bezpieczne, nawet dla kobiet w ciąży. Po usg barku nie istnieje ryzyko powikłań. Badania nie przeprowadza się jedynie u pacjentów z rozległymi, świeżymi ranami w obrębie omawianego stawu.

Co może się popsuć w stawie barkowym?

Najkrótsza odpowiedź to: w zasadzie wszystko, aczkolwiek pewne jednostki chorobowe wiodą prym jak chodzi o częstotliwość występowania w gabinetach lekarskich. Są to głównie:

 • uszkodzenia stożka rotatorów (ścięgien mięśniowych)
 • naderwania lub całkowite zerwania ścięgien głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia
 • urazy guzka mniejszego głowy kości ramiennej

Duże przeciążenia i możliwość ruchu w różnych płaszczyznach sprawiają, że staw barkowy jest bardzo eksploatowanym stawem i ulega urazom oraz przeciążeniom. Podczas  wykonywania USG stawu barkowego w Krakowie przy ul. Kapelanka 13 bardzo dokładnie sprawdzamy stan uszkodzeń. Jesteśmy zdania, że właśnie wręcz chirurgiczna precyzja jest absolutnie konieczna podczas stawiania diagnozy. To fundamentalny punkt wyjścia do zalecenia odpowiedniego leczenia.

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!
image

Jesteś zainteresowany badaniem USG? Zostaw numer telefonu do siebie, a oddzwonimy i mówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Zaufaj najlepszym specjalistom, pracującym na nowoczesnym sprzęcie klasy PREMIUM. Przychodząc do nas na badanie masz pewność precyzyjnej diagnozy.


  image

  Diagnostyka USG barku

  Diagnostyka stawu aparatem ultrasonograficznym daje możliwość oceny tkanek miękkich, które są w obrębie stawu ramiennego oraz stawu barkowo-obojczykowego. USG barku Kraków ukazuje ścięgna, więzadła, chrząstki, mięśnie oraz torebki stawowe. Na badaniu widać także poziom płynu stawowego.

  W przypadku podejrzenia uszkodzenia tkanki kostnej w obrębie stawu barkowego warto oprócz badania usg barku wykonać RTG lub tomograf komputerowy. Wówczas będzie można dokładnie ocenić stan kości. Badania obrazowe wzajemnie się uzupełniają przy diagnostyce stawów. Jeżeli więc masz problem z barkiem będzie konieczne wykonanie USG barku kraków oraz zdjęcia rentgenowskiego.

  Przebieg badania USG barku

  Po przeprowadzeniu z pacjentem wywiadu ortopeda poleca się pacjentowi rozebrać tak, by odsłonić staw barkowy, który musi zostać poddany ocenie. Następnie w okolice stawu barkowego nakłada żel do USG, by zapewnić podczas badania lepszy poślizg dla głowicy oraz przewodzenie dla fal dźwiękowych. Podczas badania ocenia się przede wszystkim głowę długą mięśnia dwugłowego ramienia, dalej ortopeda sprawdza głowę kości ramiennej, a na koniec wspomniany już wcześniej stożek rotatorów, czyli strukturę, która najczęściej ulega uszkodzeniom. To najczęstsza przyczyna USG barku

  Opinie naszych pacjentów

  Każda opinia jest dla nas niezwykle ważna. Z uwagą czytamy komentarze naszych pacjentów, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Opinie zadowolonych klientów dają nam ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej nakręcają do pracy.

  Ikona cytatu

  Jestem zadowolona z wizyty w tym mijescu. Czysto i schludnie, ludzie są uprzejmi, a doktor bardzo konkretny, nie naciągacz. W kolejce nie czekalam, wszystko punktualnie. Usg brzucha trwało moze kwadrans nie bolało nic wiec polecam zrobic sobie badania w tej przychodni.

  Maria

  Ikona cytatu

  Usługa wykonana bardzo rzetelnie, specjalista sympatyczny młody człowiek ale widać było że zna się bardzo dobrze na tym co robi. Po badaniu usg dostałam szczegołowy opis ze zdjęciem. Na duży plus parking przed budynkiem co w centrum miasta jest rzadkością.

  Klaudia

  Ikona cytatu

  Dokładne badanie z opisem jamy brzucha za 200 zł, da się przeżyć. Dobry kontakt z lekarzem co uważam za duzy plus. Centrum medyczne czyste i zadbane, nie stwierdzilem żadnych nieprawidłowości. Oceniam wizyte pozytywnie.

  Józef

  Ikona cytatu

  Jestem zadowolony z wizyty u dr Fornalskiego. Naprawdę zaangażowany lekarz i szkoda, że nie ma takich więcej. Przyszedłem do gabinetu, konkretna rozmowa, na łóżko i bezbolesne badanie. Stres przed badaniem był ale już w trakcie usg nie denerwowałem się wcale. Polecam tego doktora!

  Marek

  Ikona cytatu

  Polecam to miejsce bo pracują tu kompetentni , mili ludzi. Pan doktor podczas badania cały czas ze mną rozmawiał podczas usg co przyznam działało uspokajająco:) po badaniu dostałam opis ze zdjęciem brzucha. Cena usługi średnia, jak w większości placówek tego typu w krakowie

  Anna M

  Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
  Logo USG Kraków

  Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie