USG kolana

USG kolana Kraków ulica Kapelanka 13A – pod tym adresem wykonujemy precyzyjne badanie stawu kolanowego. Jeżeli masz dolegliwości w obrębie kolana zapisz sobie naszą lokalizcję i umów się na wizytę. Badanie usg kolana to podstawowe narzędzie diagnostyczne gdy dojdzie do urazu lub też dolegliwości mają genezę w przeciążeniach lub zmianach zwyrodnieniowych. Ultrasonografia kolana pozwala w prosty i szybki sposób określić co jest przyczyną problemu? Badanie jest nieinwazyjne i można po nim wrócić do codziennych obowiązków.

Po wywiadzie medycznym ortopeda aplikuje na kolano żel do usg, który poprawia przewodzenie fal ultradźwiękowych i rozpoczyna badanie ultrasonografem stawu kolanowego. W trakcie usg kolana sprawdza się więzadła poboczne, łąkotki, kaletki. Badanie umożliwia też ocenę chrząstek na kłykciach kości udowej, a także ocenę czy w stawie jest wysięk? Ultrasonografia nie boli, nie przerywa się podczas badania ciągłości tkanki skórnej. Jest to bezpieczne badanie, które nie niesie za sobą żadnych powikłań. Zapraszamy na konsultację do naszego ortopedy, który wykona precyzyjne badanie ultrasonograficzne kolana.

Zobacz cennik
badanie usg kolana
usg krakow kolana

USG kolana Kraków

Najczęstszą przyczyną wizyt w gabinecie ortopedycznym są urazy kolana. W skutek zdarzenia dochodzi do nadmiernej mobilności stawu kolanowego. To, jak bardzo niestabilne będzie kolano zależy od tego w jakich płaszczyznach stawu doszło do uszkodzeń i w jakim stopniu?

Staw kolanowy odgrywa bardzo ważną rolę w ludzkim organizmie. W związku z tym nie powinno odwlekać się wizyty u ortopedy. Jeżeli masz dolegliwości umow się na USG kolana Kraków Kapelanka 13a. Im szybciej lekarz specjalista oceni struktury w stawie kolanowym i zaleci odpowiednie leczenie, tym lepiej. Czas ma kluczowe znaczenie dla odzyskania pełnej sprawności. Uszkodzone kolano samo się niestety nie naprawi. Może pomóc tylko precyzyjna diagnoza i dobry ortopeda.

staw kolanowy usg

Budowa stawu kolanowego

Kolano to jeden z bardziej złożonych stawów w ludzkim organizmie, a zarazem największy. Z jednej strony łączy się z kością piszczelową, a z drugiej z udową. W skład stawu wchodzi rzepka oraz 2 łąkotki. Ich zadaniem jest dopasowywanie podczas poruszania się powierzchni stawowych względem siebie. Staw kolanowy to także więzadła: krzyżowe przednie oraz krzyżowe tylnie, oraz 2 więzadła poboczne, a więc więzadło piszczelowe oraz więzadło  strzałkowe.

W przypadku urazów kolana lekarz oprócz wykonania USG stawu kolanowego zaleca wizytę w pracowni rentgenowskiej celem zrobienia zdjęcia RTG. Na takim zdjęciu będą widoczne doskonale wszelkie struktury kostne w stawie. Tkanki miękkie składające się na staw kolanowy takie jak torebka stawowa, więzadła, ścięgna, kaletki, a także błona maziowa to wszystko będzie widoczne na USG kolana.

Ultrasonografia kolana to kluczowe badanie we wszelkich urazach stawu, zmianach zwyrodnieniowych oraz stanach zapalnych. Jest też punktem wyjścia do postawienia precyzyjnej diagnozy i rozpoczęcia leczenia zachowawczego lub chirurgicznego.

Usg Kraków prywatnie 

Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image
image

Jak wygląda usg kolana?

Badanie ultrasonograficzne kolana to bez wątpienia najbardziej rozpowszechniona metoda diagnostyczna w obrębie tego stawu. Pozwala na szybkie zbadanie więzadeł, ścięgien oraz mięśni. Wciąż zdarzają się pacjenci, który wolą cierpień i leczyć się z dr goolge niż odwiedzić prawdziwego lekarza specjalistę, który postawi konkretną diagnozę i wdroży odpowiednie leczenie. Niekiedy przyczyną jest obawa przed badaniem, niepotrzebny lęk. Dlatego też przedstawimy po krótce jak wygląda u ortopedy badanie usg kolana kraków kapelanka 13.

Po przeprowadzeniu wywiadu lekarz zaleca pacjentowi położyć się na plecach. Trzeba będzie odsłonić kolano dlatego w przypadku kobiet warto przyjść na wizytę w sukience, by podciągnąć ją na czas badania, panowie natomiast będą musieli prawdopodobnie ściągnąć spodnie do badania usg. Po nałożeniu na kolano żelu do usg rozpoczyna się diagnostyka stawu, w trakcie której ortopeda ocenia:

 • stan ścięgien
 • stan więzadeł
 • łąkotki
 • ilość płynu w stawie
 • obecności błony maziowej

Po badaniu lekarz opisuje jego wynik i zaleca dalsze postępowanie ze stawem kolanowy. Nie ma się czego bać! Badanie jest bezbolesne, nieinwazyjne, w pełni bezpieczne i nie wymaga jakiegokolwiek przygotowania.

image image

Opinie naszych pacjentów

Każda opinia jest dla nas niezwykle ważna. Z uwagą czytamy komentarze naszych pacjentów, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Opinie zadowolonych klientów dają nam ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej nakręcają do pracy.

Ikona cytatu

Jestem zadowolona z wizyty w tym mijescu. Czysto i schludnie, ludzie są uprzejmi, a doktor bardzo konkretny, nie naciągacz. W kolejce nie czekalam, wszystko punktualnie. Usg brzucha trwało moze kwadrans nie bolało nic wiec polecam zrobic sobie badania w tej przychodni.

Maria

Ikona cytatu

Usługa wykonana bardzo rzetelnie, specjalista sympatyczny młody człowiek ale widać było że zna się bardzo dobrze na tym co robi. Po badaniu usg dostałam szczegołowy opis ze zdjęciem. Na duży plus parking przed budynkiem co w centrum miasta jest rzadkością.

Klaudia

Ikona cytatu

Dokładne badanie z opisem jamy brzucha za 200 zł, da się przeżyć. Dobry kontakt z lekarzem co uważam za duzy plus. Centrum medyczne czyste i zadbane, nie stwierdzilem żadnych nieprawidłowości. Oceniam wizyte pozytywnie.

Józef

Ikona cytatu

Jestem zadowolony z wizyty u dr Fornalskiego. Naprawdę zaangażowany lekarz i szkoda, że nie ma takich więcej. Przyszedłem do gabinetu, konkretna rozmowa, na łóżko i bezbolesne badanie. Stres przed badaniem był ale już w trakcie usg nie denerwowałem się wcale. Polecam tego doktora!

Marek

Ikona cytatu

Polecam to miejsce bo pracują tu kompetentni , mili ludzi. Pan doktor podczas badania cały czas ze mną rozmawiał podczas usg co przyznam działało uspokajająco:) po badaniu dostałam opis ze zdjęciem brzucha. Cena usługi średnia, jak w większości placówek tego typu w krakowie

Anna M

image

Wskazania do badania usg kolana

Masz problem z wyprostowaniem lub zgięciem kolana? Odczuwasz ból w stawie podczas chodzenia po schodach? Doznałeś urazu? Pojawiła się opuchlizna i ocieplenie kolana? Nie czekaj aż sam problem zniknie, tylko zapisz się na wizytę do ortopedy, który wykona usg kolana i postawi diagnozę. Poniżej prezentujemy krótką listę podstawowych dolegliwości, które są wskazaniami do badania usg kolana. Przeczytaj ją dokładnie.

USG kolana Kraków wykonujemy gdy pojawił się:

 • silny ból
 • ocieplenie stawu
 • opuchlizna
 • kończyna dolna drętwieje
 • kolano jest sine
 • ograniczenie mobilności stawu
image image

Jak dbać o kolana?

Najlepszą profilaktyką zabezpieczającą kolana jest dobrze ułożony trening, którego celem jest wzmocnienie struktur w obrębie kolana. Bardzo ważną rolę odgrywają tutaj mięśnie takie jak 4-głowy uda, 2-głowy uda oraz trójgłowy łydki. Silne, rozbudowane mięśnie doskonale odciążają staw, co lepiej zabezpieczenia kolano przed kontuzjami i urazami, jak np. skręcenia lub przeprosty. Poza budową mięśni wokół stawu kolanowego konieczne jest ich rozciąganie, by pracowały w pełnym zakresie. Oprócz tego warto zadbać o mobilność stawu biodrowego. On też ma znaczenie, pośrednie dla pracy kolan.

Jeżeli jednak jesteś dopiero na etapie diagnozy i szukasz miejsca, w którym dobry ortopeda zbada Cię z użyciem nowoczesnej, precyzyjnej aparatury to koniecznie zapisz się na usg kolana Kraków Kapelanka 13a. Z nami masz szansę na powrót do pełnej sprawności. Do zobaczenia!

 

Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
Logo USG Kraków

Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie