USG piersi – szczegółowe informacje

USG piersi jest kluczowym, a zarazem podstawowym badaniem profilaktycznym wśród kobiet. Powinna go wykonywać systematycznie każda dorosła kobieta. Dzięki niemu można wykryć w piersiach zmiany nowotworowe jak również włókniaki, tłuszczaki i torbiele. Jest to badanie w pełni bezpieczne, w ogóle niebolesne i nieinwazyjne. Wystarczy około 15-20 minut by dokładnie wykonać takie badanie. USG piersi Kraków Kapelanka 13a – pod ten adres zapraszamy kobiety, aby profilaktycznie sprawdziły stan swoich piersi.

 

Ultrasonografia piersi to badanie opierające się na działaniu fal ultradźwiękowych o określonej częstotliwości. W trakcie badania fale wnikają przez skórę po to by zobrazować tkanki wewnętrzne.  W naszej placówce korzystamy tylko z aparatu wysokiej klasy. Konkretnie jest to nowy aparat USG Alpinion XCUBE 60. Dzięki niemu radiolog może zobaczyć w trakcie badania nawet zmiany o wielkości 5mm. Jeżeli szukasz naprawdę precyzyjnej diagnozy zapraszamy na Dębniki, na badanie USG piersi Kraków Kapelanka 13a.

badanie usg piersi

Wskazania do USG piersi

Profilaktycznie badanie powinna wykonywać każda dorosła kobieta przynajmniej raz na dwa lata. W sytuacji gdy w rodzinie były przypadki raka piersi nawet dwa razy do roku. To bardzo ważne, by mieć świadomość, jak ważne jest to badanie. USG piersi Kraków to badanie które może uratować życie!

Ponadto, na ultrasonografię piersi należy się zgłosić wtedy gdy występują takie objawy jak:

 • dolegliwości bólowe piersi
 • zmiana kształtu piersi
 • wciągnięcie brodawki sutkowej do wewnątrz
 • asymetria piersi
 • wyciek z brodawki sutkowej
 • zmiany wykryte w trakcie samobadania

Jeżeli stosujesz na co dzień antykoncepcję hormonalną również musisz regularnie wykonywać badanie USG piersi.

Ultrasonografia piersi – przeciwwskazania

Napisalibyśmy o przeciwwskazaniach do badania gdyby były, ale ich w zasadzie nie ma. Jedynie w sytuacjach gdy na piersiach byłyby świeże rany lub poparzenia wówczas takiego badania się nie wykonuje. Innych przeciwwskazań do badania USG piersi brak. Bezpieczne, nieinwazyjne, bezbolesne, krótkie- takie jest badanie ultrasonograficzne.

Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

Przygotowanie do USG piersi

Do badania USG piersi nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Można przyjść na nie z marszu, ale najlepiej jest je przeprowadzić między 5. a 10. dniem cyklu miesiączkowego. Każdą pacjentkę, która zapisze się na USG piersi w naszej placówce informujemy o wzięciu ze sobą wcześniejszych wyników badań oraz o tym, by ubrać się w wygodne ubrania. Zapraszamy na USG piersi Kraków Kapelanka 13a, II piętro.

 

USG piersi krok po kroku

W naszej klinice badanie piersi wykonuje radiolog z wyjątkową empatią oraz indywidualnym podejściem do  kobiety. Niezwykle ważna jest dla nas intymność pacjentek, dlatego też na czas badania USG piersi gabinet jest zamykany, by przypadkowa osoba nie weszła do środka. Poszanowanie godności ludzkiej i dyskrecja są dla nas bardzo istotne. USG piersi przeprowadza się w pozycji leżącej, należy ściągnąć bluzkę oraz biustonosz. Lekarz nakłada na piersi żel na bazie USG który poprawia przewodnictwo fal ultradźwiękowych i dodaje poślizgu głowicy podczas badania.

Obraz tkanek radiolog widzi w czasie rzeczywistym na ekranie monitora. Każda ewentualna zmiana w obrębie piersi jest szczegółowo opisywana, niekiedy musi zostać pogłębiona o dalszą diagnostykę, biopsję która ma określić czy jest to zmiana o charakterze nowotworowym czy nie. Naprawdę nie należy się martwić na zapas samym wykryciem takiej zmiany, nie wszystkie są nowotworowe. Warto spokojnie poczekać na wynik badania hispatologicznego.

 

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!
image

Jesteś zainteresowany badaniem USG? Zostaw numer telefonu do siebie, a oddzwonimy i mówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Zaufaj najlepszym specjalistom, pracującym na nowoczesnym sprzęcie klasy PREMIUM. Przychodząc do nas na badanie masz pewność precyzyjnej diagnozy.


  image

  Opinie naszych pacjentów

  Każda opinia jest dla nas niezwykle ważna. Z uwagą czytamy komentarze naszych pacjentów, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Opinie zadowolonych klientów dają nam ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej nakręcają do pracy.

  Ikona cytatu

  Jestem zadowolona z wizyty w tym mijescu. Czysto i schludnie, ludzie są uprzejmi, a doktor bardzo konkretny, nie naciągacz. W kolejce nie czekalam, wszystko punktualnie. Usg brzucha trwało moze kwadrans nie bolało nic wiec polecam zrobic sobie badania w tej przychodni.

  Maria

  Ikona cytatu

  Usługa wykonana bardzo rzetelnie, specjalista sympatyczny młody człowiek ale widać było że zna się bardzo dobrze na tym co robi. Po badaniu usg dostałam szczegołowy opis ze zdjęciem. Na duży plus parking przed budynkiem co w centrum miasta jest rzadkością.

  Klaudia

  Ikona cytatu

  Dokładne badanie z opisem jamy brzucha za 200 zł, da się przeżyć. Dobry kontakt z lekarzem co uważam za duzy plus. Centrum medyczne czyste i zadbane, nie stwierdzilem żadnych nieprawidłowości. Oceniam wizyte pozytywnie.

  Józef

  Ikona cytatu

  Jestem zadowolony z wizyty u dr Fornalskiego. Naprawdę zaangażowany lekarz i szkoda, że nie ma takich więcej. Przyszedłem do gabinetu, konkretna rozmowa, na łóżko i bezbolesne badanie. Stres przed badaniem był ale już w trakcie usg nie denerwowałem się wcale. Polecam tego doktora!

  Marek

  Ikona cytatu

  Polecam to miejsce bo pracują tu kompetentni , mili ludzi. Pan doktor podczas badania cały czas ze mną rozmawiał podczas usg co przyznam działało uspokajająco:) po badaniu dostałam opis ze zdjęciem brzucha. Cena usługi średnia, jak w większości placówek tego typu w krakowie

  Anna M

  Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
  Logo USG Kraków

  Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie