Badanie Doppler - USG tętnic szyjnych - Kraków

Podczas usg tętnic szyjnych można sprawdzić w jakim stanie są te niezwykle ważne naczynia krwionośne, którymi do mózgu docierają tlen i wszelkie niezbędne substancje odżywcze. Nieprawidłowości w obrębie tętnic, wszelkie zatory, zwężenia mogą skończyć się nawet śmiercią, z powodu niedokrwienia mózgu. Dlatego bardzo ważne jest by usg doppler przeprowadzać na precyzyjnym nowoczesnym sprzęcie. By absolutnie nic ważnego podczas badania nie umknęło.

W naszym gabinecie pracujemy na aparacie USG Alpinion X-CUBE 60, 2023r. To „mercedes” wśród aparatury ultrasonograficznej. Dzięki temu możemy przeprowadzić pełną diagnostykę, co jest niezwykle istotne w przypadku pacjentów, którzy chorują na takie choroby jak: miażdżyca, cukrzyca, choroba wieńcowa czy nadciśnienie. USG tętnic szyjnych Kraków Kapelanka 13 – zarejestruj wizytę, zrobisz w ten sposób pierwszy krok w powrocie do zdrowia.

usg doppler tętnic

USG tętnic szyjnych Kraków

Diagnostyka USG tętnic szyjnych Kraków Kapelanka 13 – pod tym adresem wykonujemy precyzyjne badanie tętnic i żył. Jak zapewne wiesz, do diagnozowania chorób układu krążenia i oceny naczyń krwionośnych wykorzystuje się tzw. ultrasonografię Dopplera (od nazwiska austriackiego fizyka i matematyka Christiana Dopplera). Wykorzystując fale ultradźwiękowe i fakt, że odbijają się one od przepływającej krwi (a więc ciała, które pozostaje w ciągłym ruchu), możemy w trakcie badania określić takie kwestie jak:

  • strukturę naczyń krwionośnych (grubość i szerokość) oraz błon wewnętrznych,
  • szybkość przepływu krwi i jego kierunek
  • gradient ciśnienia krwi

USG tętnic szyjnych umożliwia zdiagnozowanie, czy w danej arterii szyjnej nie ma zmian miażdżycowych. Jeśli są to można szybko podjąć kroki zaradcze. W badaniu dopplerowskim żył i tętnic ważne jest też to, że można dzięki niemu określić stopień ryzyka utworzenia się zatoru, który stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia człowieka. Jeżeli występują u Ciebie jakiekolwiek niepokojące objawy koniecznie umów się na badanie żył i tętnic. Poniżej lista wskazań do ultrasonografii dopplerowskiej.

 

USG Doppler tętnic szyjnych – wskazania

Do USG Doppler tętnic szyjnych na pewno kwalifikują się pacjenci z podejrzeniem zmian miażdżycowych. Także pacjenci u których zdiagnozowano miażdżycę powinni regularnie wykonywać u siebie badanie żył i tętnic szyjnych, choćby po to, by weryfikować skuteczność leczenia zaleconego przez lekarza specjalistę. Ponadto, wskazaniem do przeprowadzenia USG Doppler są też:

  • nadciśnienie tętnicze
  • choroba wieńcowa 
  • cukrzyca,
  • insulinoodporność,
  • wskaźniki cholesterolu ponad normę

Jak przebiega USG tętnic szyjnych?

USG tętnic szyjnych wykonujemy w naszej placówce z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury, która pozwala na bardzo precyzyjne wyniki badań naczyń krwionośnych. Tak samo jak przy każdym badaniu z użyciem aparatu ultrasonograficznego tak i w przypadku USG doppler tętnic szyjnych na skórę aplikuje się żel do usg, jest to produkt w pełni bezpieczny, na bazie wody mający na celu poprawienie przewodnictwa dla fal ultradźwiękowych.

Rozpoczyna się badanie, podczas którego lekarz powoli przesuwa głowicę w obrębie tętnic szyjnych. Uzyskany obraz widoczny jest na ekranie monitora. Po badaniu pacjent dostaje wynik usg doppler. Całość trwa około 15 minut, badanie jest bezbolesne, nie inwazyjne i w pełni bezpieczne, nawet dla kobiet w ciąży. 
Precyzyjne badanie tętnic szyjnych – Kraków

Nasza placówka może pochwalić się doskonałymi specjalistami pracującymi na najwyższej klasy sprzęcie diagnostycznym. Jak już wspomnieliśmy pracujemy na doskonałym aparacie Alpinion X-CUBE 60, który umożliwia dostrzeżenie nawet najmniejszych zmian w obrębie naczyń krwionośnych. Co ważne, precyzyjne badanie USG tętnic szyjnych Kraków możesz u nas umówić zaledwie z kilkudniowym wyprzedzeniem. Niekiedy jesteśmy w stanie znaleźć dla pacjenta termin z dnia na dzień. A to wszystko w umiarkowanych, konkurencyjnych cenach dostosowanych do rynku krakowskiego.

Zachęcamy do kontaktu z naszą rejestracją medyczną celem umówienia badania tętnic szyjnych Kraków Kapelanka 13 – do zobaczenia pod tym adresem. Mamy swój parking na 5 samochodów więc nie powinno być problemu z szukaniem miejsca do zaparkowania. Jeżeli jednak planujesz przyjechać komunikacją miejską to przystanki autobusowy i tramwajowy oddalone są od naszej placówki o jakieś 50-100 metrów.

 

Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

Opinie naszych pacjentów

Każda opinia jest dla nas niezwykle ważna. Z uwagą czytamy komentarze naszych pacjentów, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Opinie zadowolonych klientów dają nam ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej nakręcają do pracy.

Ikona cytatu

Jestem zadowolona z wizyty w tym mijescu. Czysto i schludnie, ludzie są uprzejmi, a doktor bardzo konkretny, nie naciągacz. W kolejce nie czekalam, wszystko punktualnie. Usg brzucha trwało moze kwadrans nie bolało nic wiec polecam zrobic sobie badania w tej przychodni.

Maria

Ikona cytatu

Usługa wykonana bardzo rzetelnie, specjalista sympatyczny młody człowiek ale widać było że zna się bardzo dobrze na tym co robi. Po badaniu usg dostałam szczegołowy opis ze zdjęciem. Na duży plus parking przed budynkiem co w centrum miasta jest rzadkością.

Klaudia

Ikona cytatu

Dokładne badanie z opisem jamy brzucha za 200 zł, da się przeżyć. Dobry kontakt z lekarzem co uważam za duzy plus. Centrum medyczne czyste i zadbane, nie stwierdzilem żadnych nieprawidłowości. Oceniam wizyte pozytywnie.

Józef

Ikona cytatu

Jestem zadowolony z wizyty u dr Fornalskiego. Naprawdę zaangażowany lekarz i szkoda, że nie ma takich więcej. Przyszedłem do gabinetu, konkretna rozmowa, na łóżko i bezbolesne badanie. Stres przed badaniem był ale już w trakcie usg nie denerwowałem się wcale. Polecam tego doktora!

Marek

Ikona cytatu

Polecam to miejsce bo pracują tu kompetentni , mili ludzi. Pan doktor podczas badania cały czas ze mną rozmawiał podczas usg co przyznam działało uspokajająco:) po badaniu dostałam opis ze zdjęciem brzucha. Cena usługi średnia, jak w większości placówek tego typu w krakowie

Anna M

Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
Logo USG Kraków

Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie