Usg Doppler Kraków

USG Doppler Kraków Kapelanka 13A (II piętro).

Masz obrzęki na nogach? Są opuchnięte i sinieją? Czujesz w nich swędzenie albo mrowienie? A może bolą? To oznaki nieprawidłowego krążenia krwi w obrębie kończyn dolnych, sprawa poważna, która nie leczona może mieć poważne konsekwencje dla Twojego zdrowia, a w skrajnych przypadkach życia. Zapisz się na wizytę do specjalisty, który przeprowadzi precyzyjne badanie USG doppler żył i tętnic.

W trakcie wizyty specjalista oceni układ krążenia, sprawdzi żyły i tętnice, szerokość ich ścian, a także to, jak pracują zastawki żylne? Trzeba podkreślić, że USG żył i tętnic jest podstawowym badaniem diagnostycznym, gdy istnieje podejrzenie nieprawidłowej pracy naczyń krwionośnych. Pozwala na wykrycie takich chorób jak przewlekła niewydolność żylna, zakrzepica żylna oraz tętnicza. Pamiętaj, by w razie niepokojących objawów nie odkładać tego badania na później, stawką jest Twoje zdrowie. Nie masz się czego bać podczas samego badania ponieważ jest ono bezbolesne, nieinwazyjne, bezpieczne, nawet dla kobiet w ciąży i seniorów. A jeżeli zajedzie taka potrzeba to można je wykonywać tyle razy ile wymaga tego sytuacja.

usg doppler w krakowie

USG Doppler żył i tętnic – jak to działa?

USG Doppler Kraków Kapelanka 13 – w tym miejscu wykonujemy takie badanie. Zastanawiasz się o co w nim chodzi? Oczywiście o sprawdzenie nieprawidłowości w obrębie żył i tętnic, o tym już wspomnieliśmy na wstępie artykułu. Natomiast teraz kilka zdań o tym, jak to działa pod względem technicznym?

Badanie żył i tętnic w czasie rzeczywistym za pomocą aparatu ultrasonograficznego możliwe jest dzięki falom dźwiękowym (ultradźwiękom), które wysłane z głowicy aparatu przechodzą przez tkanki miękkie, co widać na ekranie monitora. By było odpowiednie przewodnictwo na głowicę USG specjalista nakłada żel na bazie wody i powoli, bez pośpiechu sprawdza obszary, które go interesują. W przypadku USG doppler kraków koncentruje się głównie na żyłach i tętnicach, a plus tego badania jest taki, że można bez trudu określić, w którym odcinku żyły lub tętnicy występuje problem. Dlatego też dla chirurga naczyniowego doskonale widoczne będą takie nieprawidłowości jak skrzep, refluks żylny, czy praca zastawki żylnej. Tak jak już wcześniej zostało wspomniane oceniony zostanie przepływ krwi, lekarz przyjrzy się też szerokości ścian tętnicy oraz żył. Bez bólu, bez jakiejkolwiek inwazyjności, w około 20 minut – tyle mniej więcej trwa badanie.

Wskazania do USG doppler tętnic:

 • ból kończyn
 • marznięcie kończyn
 • miażdżyca w obrębie kończyn
 • uraz tętnicy
 • drętwienie kończyn
 • trudno gojące się rany
 • kontrola po rekonstrukcji naczyń
 • kontrola po wszczepieniu graftu

Wskazania do USG dopplerowskiego żył:

 • ból kończyn
 • obrzęk kończyn
 • drętwienie kończyn
 • zaburzenia czucia w kończynach
 • żylaki
 • podejrzenie zakrzepicy żylnej
Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

Schorzenia naczyń – diagnozowanie

Jak już wspomnieliśmy we wcześniejszych akapitach USG dopplerowskie diagnozuje choroby naczyniowe w obrębie żył i tętnic. Badanie pozwala wykryć niewydolność żylną, której charakterystycznymi objawami są wykrywanymi podczas usg są poszerzone naczynia krwionośne i zwiększone ciśnienie żylne.

Poza tym, gołym okiem można zobaczyć objawy na nogach takie jak obrzęki na kostkach, żylaki, pojawia się też ból goleni i skurcze mięśni. Skóra też się zmienia, zaczynają się na niej pojawiać przebarwienia. A za wszystkie te problemy odpowiada refluks żylny. Krew zamiast płynąć żyłami w kierunku serca cofa się. Przyczyną takiego stanu rzeczy są zakrzepy żylne i zła praca zastawek żylnych, co uniemożliwia prawidłową drożność. W trakcie badania usg doppler „naczyniowiec” pacjent diagnozowany jest pod kątem takich schorzeń jak zakrzepica żylna oraz tętnicza. Są to bardzo niebezpieczne jednostki chorobowe, które mogą stanowić zagrożenia dla zdrowia a nawet życia człowieka.

 

Co wykrywa USG żył i tętnic?

Jak zostało zaznaczone badanie usg dopplerowskie pozwala wykryć takie choroby jak zakrzepica żylna oraz zakrzepica tętnicza. Zakrzepica polega na tym, że w żyłach albo tętnicach powstają skrzepy/zakrzepy, co utrudnia drożność, wówczas przepływ krwi jest nieprawidłowy. Dlatego też kończyny dolne puchną, sinieją, pojawiają się obrzęki. I chociaż ludzki organizm jest doskonały i posiada wiele samoregulujących mechanizmów to nie zawsze będzie wstanie sam doprowadzić do rozpuszczenia skrzepu, w wielu przypadkach może okazać się konieczna interwencja chirurga naczyniowego. Oczywiście pierwszym krokiem jest precyzyjna diagnoza, trzeba zrobić USG żył i tętnic.

Co się stanie jeżeli skrzep się nie rozpuści lub nie zostanie usunięty? Może dojść do niedokrwienia kończyny i konieczności jej amputacji. W przypadku skrzepów tętniczych istnieje ryzyko udarów lub ostrego zespołu wieńcowego. Dlatego też jeżeli zaobserwowałeś u siebie niepokojące objawy,  o których napisaliśmy w tym tekście koniecznie umów wizytę celem wykonania badania USG doppler żył i tętnic. Na koniec jeszcze o powodach dla których może dojść do zakrzepów żylnych lub tętniczych. Są to przede wszystkim otyłość, brak aktywności fizycznej lub jej znikoma ilość.

Przyczyną zakrzepicy mogą się okazać też leki antykoncepcyjne, dlatego powinny być one przyjmowane pod kontrolą lekarza. Nie wolno też zapominać o negatywnym wpływie palenia papierosów, cygar i e-papierosów jako czynnika zwiększającego szansę wystąpienia zakrzepicy żylnej lub tętniczej.

W przypadku problemów z żyłami i tętnicami zagrożenie chorobami rośnie z wiekiem. Statystycznie zdecydowana większość osób z niewydolnością żylną to ludzie starsi. Dlatego też jeżeli jesteś w jesieni życia i pojawiły się objawy jak duszność, ból/ucisk w klatce piersiowej, poza tym zauważyłeś problemy z chodzeniem, niedowłady, zdarza się, że kręci ci się w głowie, występują trudności z widzenia, zaburzenia mowy to koniecznie w trybie natychmiastowym zgłoś się do specjalisty na USG doppler. Także w przypadku obrzękniętnych, ocieplonych i zaczerwienionych nóg zapisz się na badanie ultrasonograficzne żył i tętnic.

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!
image

Jesteś zainteresowany badaniem USG? Zostaw numer telefonu do siebie, a oddzwonimy i mówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Zaufaj najlepszym specjalistom, pracującym na nowoczesnym sprzęcie klasy PREMIUM. Przychodząc do nas na badanie masz pewność precyzyjnej diagnozy.


  image

  Opinie naszych pacjentów

  Każda opinia jest dla nas niezwykle ważna. Z uwagą czytamy komentarze naszych pacjentów, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Opinie zadowolonych klientów dają nam ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej nakręcają do pracy.

  Ikona cytatu

  Jestem zadowolona z wizyty w tym mijescu. Czysto i schludnie, ludzie są uprzejmi, a doktor bardzo konkretny, nie naciągacz. W kolejce nie czekalam, wszystko punktualnie. Usg brzucha trwało moze kwadrans nie bolało nic wiec polecam zrobic sobie badania w tej przychodni.

  Maria

  Ikona cytatu

  Usługa wykonana bardzo rzetelnie, specjalista sympatyczny młody człowiek ale widać było że zna się bardzo dobrze na tym co robi. Po badaniu usg dostałam szczegołowy opis ze zdjęciem. Na duży plus parking przed budynkiem co w centrum miasta jest rzadkością.

  Klaudia

  Ikona cytatu

  Dokładne badanie z opisem jamy brzucha za 200 zł, da się przeżyć. Dobry kontakt z lekarzem co uważam za duzy plus. Centrum medyczne czyste i zadbane, nie stwierdzilem żadnych nieprawidłowości. Oceniam wizyte pozytywnie.

  Józef

  Ikona cytatu

  Jestem zadowolony z wizyty u dr Fornalskiego. Naprawdę zaangażowany lekarz i szkoda, że nie ma takich więcej. Przyszedłem do gabinetu, konkretna rozmowa, na łóżko i bezbolesne badanie. Stres przed badaniem był ale już w trakcie usg nie denerwowałem się wcale. Polecam tego doktora!

  Marek

  Ikona cytatu

  Polecam to miejsce bo pracują tu kompetentni , mili ludzi. Pan doktor podczas badania cały czas ze mną rozmawiał podczas usg co przyznam działało uspokajająco:) po badaniu dostałam opis ze zdjęciem brzucha. Cena usługi średnia, jak w większości placówek tego typu w krakowie

  Anna M

  Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
  Logo USG Kraków

  Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie