USG mięśni Kraków

Kontuzje mięśniowe mogą zdarzyć się każdemu. To nie tylko domena zawodowych sportowców, czy nawet amatorów poszczególnych dyscyplin sportowych. Bez większego znaczenia jest tryb życia, wiek, płeć. Niekiedy do uszkodzenia mięśni może dojść podczas wykonywania prostych, codziennych czynności. Wówczas pierwszym badaniem obrazowym jakie powinno się wykonać jest badanie ultrasonograficzne mięśni, które przeprowadza ortopeda. USG mięśni Kraków Kapelanka 13a – adres naszej placówki, w której to badanie wykonujemy na nowoczesnym, precyzyjnym aparacie Alpinion XCUBE 60. To gwarancja dokładnego wyniku diagnostyki.

Czy wiedziałeś, że człowiek ma w swoim ciele od 450 do 500 mięśni? To bardzo dużo, a jeżeli rozłożymy jeszcze każdy mięsień na czynniki pierwsze to zobaczysz jak skomplikowanym tworem jest ludzki organizm. Każdy mięsień składa się z brzuśca (włókna mięśniowe) oraz ścięgien. Poza tym na układ mięśniowo-szkieletowy składają się

 • powięzi
 • kaletki maziowe
 • pochewki ścięgniste
 • bloczki mięśniowe

Taka struktura układu mięśniowego idealnie komponuje się z możliwościami diagnostycznymi, które daje badanie aparatem USG.

badanie usg mięsni

Co się może popsuć w mięśniach?

Jak już wspomnieliśmy kontuzje i urazy mięśni nie zdarzają się wyłącznie sportowcom. Przeciwnie, mogą dotknąć każdego. Intensywna praca fizyczna to przepis na naciągnięcia, naderwania, a nawet zerwanie mięśni. Jednak wcale nie trzeba pracować by doznać urazu. Nawet poślizgnięcie się na oblodzonym chodniku może skończyć się naciągnięciem mięśni i pewnie jakimś złamaniem. Z wiekiem sprawność i elastyczność struktur mięśniowych spada, dlatego osoby starsze są szczególnie narażone na kontuzje w obrębie aparatu mięśniowo-szkieletowego. Zresztą widzimy to w naszej placówce każdego dnia wykonując USG mięśni Kraków, właśnie u seniorów.

Neuropatie (związane z układem nerwowym), miopatie, atonie (zanik mięśni) to również jednostki chorobowe, które diagnozuje się podczas ultrasonografii mięśni. Tak więc sposobów wykorzystania badań USG w ich diagnozowaniu jest naprawdę bardzo wiele.

USG mięśni – wskazania

Wskazania do wykonania USG mięśni będą obejmować wszelkie dolegliwości bólowe, zarówno pourazowe jak i przeciążeniowe, tkliwość palpacyjną i inne. W naszym centrum medycznym przeprowadzamy diagnostykę na najnowszym aparacie Alpinion XCube 60, na którym doskonale widać brzuśce mięśniowe, kaletki, powięzi czy też ścięgna z przyczepami. Wysokiej klasy aparatura diagnostyczna daje nam gwarancję precyzyjnego wyniku badania.

Podczas USG mięśni można ponadtwo zobrazować:

 • krwiaki w mięśniach
 • zmiany guzowate
 • blizny pourazowe

USG mięśni Kraków jest podstawowym i niekiedy niezbędnym badaniem diagnostycznym przy wszelkiego rodzaju kontuzjach, urazach i dolegliwościach w obrębie aparatu mięśniowo-szkieletowego.

Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

Jak działa USG mięśni?

USG mięśni działa dokładnie tak samo jak inne formy klasycznej ultrasonografii. Fale ultradźwiękowe przekazane przez głowicę aparatu wnikają w głąb tkanek i napotykając na przeszkodę (mięśnie, ścięgna etc.) odbijają się od niej tworząc precyzyjny obraz, który lekarz specjalista widzi na ekranie monitora.

Ultrasonografia krok po kroku

Zanim lekarz przyłoży głowicę aparatu do badanego obszaru nakłada na niego specjalny żel do USG, jest to żel na bazie wody umożliwiający przewodzenie fal ultradźwiękowych.

Zależnie od tego, jaki obraz, którego fragmentu ciała lekarz będzie chciał uzyskać podczas USG mięśni pacjent zostanie poproszony o przyjęcie konkretnej pozycji na leżance. Jeżeli w trakcie badania ultrasonograficznego lekarz poprosi o poruszanie kończyną wówczas będzie to badanie dynamicznie USG, również cenne dla ostatecznej diagnozy.

 

 USG mięśni, garść informacji?

Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś przeprowadzonego badania ultrasonografem to wiedz, że wykonywane w naszym centrum medycznym USG mięśni Kraków Kapelanka 13, jest badaniem bezbolesnym. Ponadto, jest ono zupełnie nieinwazyjne, w pełni bezpieczne i nie ma karencji jak chodzi o częstotliwość przeprowadzania. Badanie USG można robić tak często jak wymaga tego sytuacja.

Fale ultradźwiękowe przekazywane przez głowicę w głąb tkanek nie mają w ogóle wpływu na ich stan i strukturę. Dlatego też badanie USG pozostaje pierwszym wyborem diagnostycznym wśród badań obrazowych na świecie.

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!
image

Jesteś zainteresowany badaniem USG? Zostaw numer telefonu do siebie, a oddzwonimy i mówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Zaufaj najlepszym specjalistom, pracującym na nowoczesnym sprzęcie klasy PREMIUM. Przychodząc do nas na badanie masz pewność precyzyjnej diagnozy.


  image

  Opinie naszych pacjentów

  Każda opinia jest dla nas niezwykle ważna. Z uwagą czytamy komentarze naszych pacjentów, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Opinie zadowolonych klientów dają nam ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej nakręcają do pracy.

  Ikona cytatu

  Jestem zadowolona z wizyty w tym mijescu. Czysto i schludnie, ludzie są uprzejmi, a doktor bardzo konkretny, nie naciągacz. W kolejce nie czekalam, wszystko punktualnie. Usg brzucha trwało moze kwadrans nie bolało nic wiec polecam zrobic sobie badania w tej przychodni.

  Maria

  Ikona cytatu

  Usługa wykonana bardzo rzetelnie, specjalista sympatyczny młody człowiek ale widać było że zna się bardzo dobrze na tym co robi. Po badaniu usg dostałam szczegołowy opis ze zdjęciem. Na duży plus parking przed budynkiem co w centrum miasta jest rzadkością.

  Klaudia

  Ikona cytatu

  Dokładne badanie z opisem jamy brzucha za 200 zł, da się przeżyć. Dobry kontakt z lekarzem co uważam za duzy plus. Centrum medyczne czyste i zadbane, nie stwierdzilem żadnych nieprawidłowości. Oceniam wizyte pozytywnie.

  Józef

  Ikona cytatu

  Jestem zadowolony z wizyty u dr Fornalskiego. Naprawdę zaangażowany lekarz i szkoda, że nie ma takich więcej. Przyszedłem do gabinetu, konkretna rozmowa, na łóżko i bezbolesne badanie. Stres przed badaniem był ale już w trakcie usg nie denerwowałem się wcale. Polecam tego doktora!

  Marek

  Ikona cytatu

  Polecam to miejsce bo pracują tu kompetentni , mili ludzi. Pan doktor podczas badania cały czas ze mną rozmawiał podczas usg co przyznam działało uspokajająco:) po badaniu dostałam opis ze zdjęciem brzucha. Cena usługi średnia, jak w większości placówek tego typu w krakowie

  Anna M

  Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
  Logo USG Kraków

  Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie